دو روز پرکار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد دانشگاهی زادگاه امام خمینی(ره)

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۲۰:۵۲ کد : ۱۴۸۴ اخبار تصویری اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۱۴۲
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه با حضور در زادگاه بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین برنامه‌های متعددی را رقم زدند.
دو روز پرکار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد دانشگاهی زادگاه امام خمینی(ره)

 

 

 

 

 

 

 

به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین صورت گرفت؛

دو روز پرکار معاونت فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی زادگاه امام خمینی(ره)

 

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه با حضور در زادگاه بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین برنامه‌های متعددی را رقم زدند.

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، مدیران حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه در بدو ورود به خمین، با حضور در بیت قدیمی امام خمینی(ره) و محل تولد آن حضرت ضمن بررسی ظرفیت‌های موجود جهت برگزاری اردوهای دانشجویی با عنوان "کاروان انقلاب اسلامی"،  با آرمان‌های بلند امام راحل تجدید میثاق نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در ادامه، جلسه آشنایی حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با پتانسیل و ظرفیت‌های واحد خمین با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی ایمانی‌مقدم رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی، دکتر رضا نصیری مدیرکل محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حسین خسروی رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد خمین، پیمان عین‌القضاتی سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد اراک و عضو شورای برنامه‌ریزی پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاداسلامی در سالن جلسات مهمانسرای واحد خمین برگزار گردید و درخصوص اردوی دانشجویی با عنوان "کاروان انقلاب اسلامی" و ظرفیت‌های موجود در شهرستان و واحد خمین بحث و تبادل نظر شد.

 

 

 

افتتاح یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین و ادای احترام به مقام شامخ دو شهید دفن شده در این دانشگاه از برنامه‌های صبح امروز معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی در واحد دانشگاهی زادگاه امام خمینی(ره) بود.

 

 

 

 

 

 

 

مجموعه ورزشی شهدای دانشجو در این واحد دانشگاهی با مساحت حدود 5200 مترمربع و یک سالن اصلی چندمنظوره و با ظرفیت 900 نفر و 6 سالن جانبی، 2 خوابگاه به ظرفیت 150 نفر و سایر امکانات و تجهیزات مدرن و به‌روز، صبح امروز با حضور معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی  در واحد دانشگاهی زادگاه امام خمینی(ره) به بهره‌برداری رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازدید از خوابگاه حضرت معصومه(س) با ظرفیت 300 نفر، کتابخانه این واحد دانشگاهی، کانون بسیج اساتید و کانون‌های بسیج دانشجویی خواهران و برادران و سایر امکانات و تجهیزات واحد خمین از دیگر برنامه‌های امروز بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اختتامیه دومین جشنواره استانی نماز:

مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با تجلیل از برگزیدگان بخش های مختلف این جشنواره در واحد دانشگاهی خمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین، مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی ایمانی‌مقدم رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی، دکتر عباسعلی حیدری دبیرهیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی و واحد اراک، دکتر رضا نصیری مدیرکل محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حسین خسروی رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد خمین، مدیران و معاونین فرهنگی و دانشجویی، کارشناسان قرآن و عترت، دبیران و اعضای ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، اساتید و دانشجویان در سالن همایش‌های واحد خمین برگزار شد.

در این مراسم دکتر حسین خسروی رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد خمین ضمن خیر مقدم به میهمانان، شرکت کنندگان و برگزیدگان جشنواره، گزارشی از روند برگزاری ارائه نمود.

سخنرانی رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی، اجرای سرود دانش‌آموزان دبستان دخترانه سما خمین با موضوع نماز، خاطره‌گویی نمازی توسط آزاده سرافراز جنگ تحمیلی، ارائه مقالات، شعرخوانی و پخش کلیپ‌های تأثیرگذار نمازی از دیگر برنامه های این مراسم اختتامیه بود.

تعداد 85 اثر شامل 16 اثر در رشته مقاله نویسی، 2 اثر در رشته پرسش‌نامه، 13 اثر در رشته خوشنویسی، 5 اثر در رشته معرق، 5 اثر در رشته طراحی و نقاشی، 12 اثر در رشته عکس، 7 اثر در رشته شعر، 5 اثر در رشته پوستر، 4 اثر در رشته فیلم کوتاه، 1 اثر در رشته داستان و 12 اثر در رشته فضای مجازی به جشنواره ارسال گردید و جمعاً 30 اثر با همکاری واحد محلات داوری و برگزیده شناخته شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جلسه هم‌اندیشی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اساتید واحد خمین و مدیران گروه معارف اسلامی استان مرکزی:

جلسه هم اندیشی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اساتید واحد خمین و مدیران گروه معارف اسلامی استان مرکزی صبح امروز در سالن جلسات واحد خمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین، این جلسه که با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی ایمانی‌مقدم رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی، دکتر حسین خسروی رئیس دانشگاه ازاد اسلامی خمین، مدیران گروه معارف اسلامی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان مرکزی و اساتید واحد خمین صبح امروز در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه اساتید و مدیران گروه معارف اسلامی به ارائه صحبت‌ها و بیان نظرات خود پرداختند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و آرزوی توفیق در ماه در پیش و مبارک رمضان با اشاره به مبارزات سیاسی امام خمینی(ره)، اتفاقات کنونی جهان و نقش انقلاب اسلامی، بیان کردند: خمین و انقلابی که حضرت امام در جهان ایجاد کردند در همه دنیا شناخته شده است این انقلاب در نوع خود بی نظیر است.

ایشان با اشاره به قیام للّه در تشکیل اولین حکومت اسلامی در زمان پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: رمز جهان‌گیر شدن نام امام و اندیشه امام به قیام للّه بر می‌گردد. امام با ایمان، انسجام، دقت، مدیریت و چارچوب کار می‌کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به نظرات و صحبت‌های اساتید و مدیران گروه معارف اسلامی حاضر در جلسه، بیان کرد: ما ساختمان‌های خوبی داریم اما در محتواها ضعف داریم. فرم استاندارد است، محتوا استاندارد نیست. مسئولیت حل این مشکل بر عهده همین اساتید حاضر در جلسه است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری با تاکید بر توجه و عمل به آیات قرآن کریم و اشاره به آیه 11 سوره مبارکه رعد "... إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بقَومٍ حَتّى یُغَیِّروا ما بأَنفُسِهِم..." اظهار داشتند: اگر ما عضو هیأت‌علمی دانشگاه هستیم باید به کلیه لوازمش پایبند و متعهد باشیم و گرنه در روز قیامت جوابگو نیستیم و فرقی نمی‌کند عضو کدام گروه تحصیلی باشیم و اگر پایبند و متعهد باشیم به ازای هر استاد یک ستون در دانشگاه ایجاد خواهد شد؛ این می‌شود کار فرهنگی؛ دانشجو هم همراه خواهد شد.

وی ادامه داد: فرهنگ، توجه و عمل به آیات قرآن کریم است. فضای فرهنگی نه نیاز به بخشنامه دارد و نه بخشنامه اثر دارد. ما باید موانع را برداریم و پشتیبان این قضیه باشیم. در بحث ارتقاء هم اگر این فرهنگ حاکم شود، ارتقاء آسان می‌شود. اگر ما در رشد علمی و رسیدن به قله‌های علم، به‌روز بودن و موفقیت در تدریس جدی باشیم، ارتقا هم انجام می‌شود. بازی با علم، بازی با پژوهش، شوخی گرفتن علم، شوخی گرفتن کلاس و درس و ... در هر رشته که باشد ضد فرهنگ هستند و لطمه اساسی می‌زنند.

ایشان در ادامه بیان کرد: همه صحبت در این جمله خلاصه می‌شود که باید کار فرهنگی را از خودمان شروع کنیم. اگر بخواهیم دانشگاهی تراز اول داشته باشیم می‌بایست اساتید بیشترین وقتشان را در دانشگاه بگذارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری کارگاه معرفت شناسی اسلامی ویژه مسؤولین فرهنگی و کارشناسان قرآن و عترت واحدها و مراکز دانشگاهی استان مرکزی با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسعلی رستمی مدیرکل اداره فعالیت‌های قرآن وعترت دانشگاه آزاداسلامی از برنامه‌های عصر امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین بود.

 

 

 

در پایان این دو روز پرکار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد دانشگاهی زادگاه امام خمینی(ره)، مقرر شد اردوهای دانشجویی با عنوان "کاروان انقلاب اسلامی" در تابستان سال جاری با محوریت واحد خمین در ارتباط با آشنایی با اندیشه‌های بلند سیاسی امام خمینی(ره)، امام شناسی و خاندان پدری و مادری آن حضرت صورت پذیرد.

 


( ۲ )

نظر شما :